Svatby v Praze na Bobové dráze

Restaurace Bobová dráha společně s celým areálem bobové dráhy je ideálním místem pro Vaší svatební party. Ke svatební tabuli posadíme až 30 hostů a na party si můžete v letních měsících pozvat až 100 hostů. Máme k dispozici letní zahrádku s velkoplošnou markízou a letní terasu s barem, který při večerní party může slouži pouze Vám a Vašim svatebčanům. Od svatební tabule budete mít nádherný výhled na Prahu. Takový výhled může nabídnout jen velmi málo restaurací v Praze.
Zajišťujeme svatební hostiny a svatební party také v rámci naší cateringové společnosti Prague catering a proto s organizováním svatebních hostin máme velké zkušenosti. Pro svatby nabízíme celou řadu doplňkových služeb. Pomůžeme Vám zajistit květinu pro nevěstu, květiny pro svatebčany, svatební dorty, svatební dorty můžete prohlédnout ve fotogalerii svatebních dortů, svatební koláčky, výslužkové krabičky, přepravu svatebčanů. Pomůžeme Vám s výběrem dekorací pro svatební tabuli.

Nabídka svatebních menu

Restaurace Bobová dráha nabízí ukázku servírovaných svatebních menu, kterou si můžete prohlédnout na této stránce nebo si ji můžete stáhnout. V nabídce ka stažení jsou uvedeny i posvatební rauty, ze kterých si můžete vybrat občerstvení pro Vaší večerní party. Nabídky menu nejsou pevné, lze dále upravit dle Vašeho přání chuti a požadavků. Naše svatební menu nezahrnují dezerty. Jako dezert je nejčastěji použit svatební dort, které jsou též v nabídce restaurace. Svatební dort si můžete vybrat z nabídky svatebních dortů nebo se jen podívat do fotogalerie svatebních dortů.

WELCOME DRINK´S
1 nápoj z výběru na osobu

Welcome drink I.
Bohemia Sekt Brut
Mattoni
Pomerančový džus

60 Kč na osobu

Welcome drink II.
Bohemia Sekt Brut
Mattoni
Pomerančový džus
Oříšky a olivy

75 Kč na osobu

Welcome drink III.
Prosecco del Veneto
Mattoni
Pomerančový džus
Oříšky a olivy

85 Kč na osobu

Welcome drink IV.
Aperol spritz
Mattoni
Pomerančový džus

90 Kč na osobu

Servírované svatební menu I.

Šunková rolka plněná křenovým creme fraiche

Hovězí vývar se zeleninou, nudlemi a játrovými knedlíčky

Ve vaku vařená špikovaná hovězí pečeně se svíčkovou omáčkou,
karlovarskými válečky, brusinkami a citrónem
Pečivo a máslíčko

Cena 450 Kč na osobu

Servírované svatební menu II.

Grilovaná provencálská zelenina na rukola salátě s parmezánem a sušenými rajčaty

Hovězí vývar se zeleninou, nudlemi a játrovými knedlíčky

Smažený vepřový / kuřecí prsní / kuřecí stehenní řízek podávaný s 
jarním salátem z brambor „Grenaille“ a sladko-kyselou okurkou
Pečivo a máslíčko

Cena 390 Kč na osobu

Servírované svatební menu III.

Zprudka opečený tuňák žlutoploutvý se sezamovými semínky,
v redukci ze sojové omáčky a shi-také houbami, maki rolky

Dvojité consomé s kapkou cherry a zeleninkou s domácími nudlemi

Kuřecí prsíčka v jogurtu s jarní zeleninkou, jasmínovou rýží a kokosovou omáčkou s chilli
Pečivo a máslíčko

Cena 450 Kč na osobu

Servírované svatební menu IV.

Marinovaná kachní prsíčka

Grilovaný candát na bramborovém puré s karotkou,
bazalková omáčka

Grilovaný filet z hovězí svíčkové s karlovarskými válečky,
brusinkami a citrónem
Pečivo a máslíčko

Teplý čokoládový dortík s vanilkovou omáčkou a zmrzlinou s vlašskými ořechy

Cena 790 Kč na osobu

Nabídku svatebních menu si můžete stáhnout. V nabídce ka stažení jsou uvedeny i posvatební rauty, ze kterých si můžete vybrat občerstvení pro Vaší večerní party. Nabídku rautů a studených mís si též můžete prohlédnou na webu restaurace.

Fotogalerie svateb na bobové dráze

Svatba Praha Svatba v Praze Svatební tabule Svatební tabule Svatební tabule Svatba v Praze | Svatba Praha | Svatby Praha | Svatební tabule | Restaurace s výhledem na Prahu | Svatba Praha 9 Svatba v Praze | Svatba Praha | Svatby Praha | Svatební tabule | Restaurace s výhledem na Prahu | Svatba Praha 9 Svatba v Praze | Svatba Praha | Svatby Praha | Svatební tabule | Restaurace s výhledem na Prahu | Svatba Praha 9 Svatba v Praze | Svatba Praha | Svatby Praha | Svatební tabule | Restaurace s výhledem na Prahu | Svatba Praha 9 Svatba v Praze | Svatba Praha | Svatby Praha | Svatební tabule | Restaurace s výhledem na Prahu | Svatba Praha 9 Svatba v Praze | Svatba Praha | Svatby Praha | Svatební tabule | Restaurace s výhledem na Prahu | Svatba Praha 9 Svatba v Praze | Svatba Praha | Svatby Praha | Svatební tabule | Restaurace s výhledem na Prahu | Svatba Praha 9

Svatební zvyky v České republice

Stručný výčet základních zvyků a zvyklostí při svatbách v České republice. Tyto svatební zvyklosti se různí dle krajů, ale i třeba dle svatebních zvyklostí jednotlivých rodin a rodiných tradic.

Svatební koláčky – jde o koláčky, kterými se zvou svatební hosté. Většinou jde o malinké koláčky s různými náplněmi. Svatební koláčky nesmí péct sama nevěsta! Žena, která sní koláček, který byl upečen v rohu plechu, se do roka a do dne vdá.
Oblečení nevěsty – každá nevěsta by měla mít podle tradice něco nového, starého, půjčeného a modrého.
Voničky – každý svatební host dostane do klopy tzv. voničku nebo vývazek.
Zasypávání rýží – při odchodu z obřadní síně zasypávají svatebčané nevěstu a ženicha rýží – přivolávají tak bohatství a plodnost.
Chomout – po obřadu dostane ženich na krk chomout, jako symbol svázání manželstvím.
Střepy – při příchodu na svatební hostinu rozbije personál talíř, nevěsta s ženichem pak musí střepy zamést. Podle toho, jak se k úkolu postaví, je jasné, jak jim bude klapat společná domácnost.
Polévka z jednoho talíře – nevěsta s ženichem jsou svázáni bílým ubrusem a navzájem se krmí jednou lžící. Jde o jeden z nejobvyklejších zvyků.
Krájení svatebního dortu – opět jeden nůž a společné nakrojení dortu. Nikdo ze svatebčanů nesmí dort odmítnout!
První manželský tanec – první tanec by měl být věnován pouze ženichovi a nevěstě. Obvykle svatebčané vytvoří kolem tančících novomanželů kruh.
Únos nevěsty – tradice oblíbená zejména u mladých přátel ženicha a nevěsty. V průběhu oslavy unesou nevěstu do některé z okolních hospůdek, kde zapíjejí štěstí novomanželů. Ženich by měl svou novomanželku najít co nejdříve, protože celou útratu platí on.
Házení kyticí – tradice oblíbená zejména v anglosaských zemích – nevěsta si stoupne zády k neprovdaným dívkám, které se svatby účastní, a hodí kytici za sebe. Dívka, která kytici chytí, se do roka bude vdávat!

Co je vlastně svatba

Svatba (lidově též veselka, z pohledu ženy vdavky, z pohledu muže ženitba) je v mnoha kulturách obřad spojený se vstupem dvou lidí do manželského stavu. Je složena z rituálů, částečně předepsaných zákonem, a tradičních zvyklostí. Žena vstupující do manželství je označována jako nevěsta, muž jako ženich.

V některých zemích se vyskytují případy, kdy ke svatbě dochází s cizinci za úplatu, za účelem rychlého získání trvalého pobytu. Stát je pak nucen provádět restriktivní opatření, obvykle zpřísnění podmínek oddání takového páru.

U svatby v českých podmínkách je nutno rozlišovat církevní sňatek a sňatek civilní, jejichž platnosti nebývaly vždy zcela rovnocenné.

Jaké doklady potřebujeme ke svatbě

Při sňatku českých státních občanů jsou potřeba tyto doklady:

občanské průkazy snoubenců
rodné listy
doklad o státním občanství (nahrazuje OP)
výpis z evidence obyvatel o osobním stavu (nahrazuje OP)
pravomocný rozsudek o rozvodu předchozího manželství (je-li snoubenec rozvedený)
úmrtní list manžela (je-li snoubenec ovdovělý)
pravomocné rozhodnutí soudu o zrušení partnerství, nebo úmrtní list zemřelého partnera (jde-li o snoubence, který již v partnerství žil)
rodné listy společných dětí (mají-li snoubenci takové)
rodné listy dětí nevěsty (pokud otec těchto dětí není znám)

Je-li jeden ze snoubenců cizinec:

rodný list – nebo rovnocenný doklad o narození, ze kterého musí být zřejmé zejména místo a datum narození, jméno a příjmení a údaje o rodičích
doklad o státním občanství – lze prokázat cestovním pasem
doklad o právní způsobilosti k uzavření manželství, který nesmí být k datu uzavření manželství starší 6-ti měsíců (povolení domovského státu uzavřít manželství v ČR a pokud domovský stát takové potvrzení nevydává, předloží cizinec dokument o této skutečnosti)
potvrzení o osobním stavu a pobytu – je-li cizím státem vydáváno
úmrtní list zemřelého manžela/partnera (pokud je snoubenec ovdovělý). Tento doklad není třeba předkládat, jestliže je tato skutečnost uvedena v dokladu o právní způsobilosti k uzavření manželství na území ČR.
pravomocný rozsudek o rozvodu manželství (pokud je snoubenec rozvedený)
pravomocné rozhodnutí soudu o zrušení partnerství, nebo úmrtní list zemřelého partnera (jde-li o snoubence, který již v partnerství žil)
doklad totožnosti – cestovní pas, průkaz o povolení k pobytu pro cizince

Nahoru

test

Český jazyk EnglishRestaurace na bobovce - Prosek

Restaurace Bobová dráha
Prosecká 36, Praha 9 – Prosek
www.restaurace-bobovka.cz
info@restpoint.cz