Pálení čarodějnic 30.4.2018 aneb čarodějnice s dětmi

I na rok 2018 pro Vás chystáme pálení čarodějnic na bobové dráze. Ročník 2018 se vydařil, přišlo Vás opravdu hodně a to nás těší. Přálo nám i počasí a tak mnozí pálili čarodějnice do pozdních hodin. Fotografie z pálení čarodějnic najdete v naší fotogalerii pálení čarodějnic.

Pálení čarodějnic 30.4.2018 s programem pro děti

Čarodějnice v Praze se stávají pomalu, ale jistě akcí, kterou vyhledává stále více lidí. Pálení čarodějnic je neobvyklá, ale velmi oblíbená událost, která má své prameny již v dávné historii. Mnoho našich návštěvníků nemá možnost trávit pálení čarodějnic někde u ohně mimo Prahu a proto jsme se rozhodli Vám přiblížit atmosféru pálení čarodějnic i do Prahy. Čarodějnice v Praze na bobové dráze nejsou jen o zapálení ohně, na kterém je upálena čarodějnice. Naše čarodějnice jsou hlavně o programu pro děti, soutěží pro děti s týmem animátorů, opékání buřtů na ohni a o celkové atmosféře. Program pro děti začíná ve 14:00 hodin. Na své si přijdou i dospělí, pro které máme připravenou spoustu lahůdek a nápojů.

Termín akce Čarodějnice Praha 2018
30. dubna 2018, od 15:00 do 22:30 hodin
Program pro děti bude připraven od 15:00 hodin
Zapálení ohně kolem 18:00 hodin
Bobová dráha, Prosecká 36, Praha 9 – kontakt

Leták akce Čarodějnice 2018 ke stažení

Pálení čarodějnic Praha 2018 Pálení čarodějnic Praha 2018 Pálení čarodějnic Praha 2018

Program čarodějnic v Praze 2018 na Bobové dráze

Nemáte možnost pálit čarodějnice na chatě či chalupě a chcete s dětmi někde opéct buřta? Nevíte kam vyrazit s dětmi v Praze na čarodějnice? Přijďte na čarodějnice k nám a zažijte se svými dětmi netradiční oslavu Pálení čarodějnic a příchodu jara v Praze na Bobové dráze Prosek! Na středu 30. dubna od 15:00 hodin jsme pro Vás a Vaše děti připravili pálení čarodějnic, opékání buřtů, hry a soutěže, ve kterých se neztratí ani ti nejmenší.

Na travnaté ploše před Bobovou dráhou se podle dlouhodobé předpovědi slétnou poslední dubnový den čarodějnice a čarodějové ze širokého okolí. Minulý rok jich tu bylo určitě přes 500! Mnoho z nich s malými čaroději, které tu očekáváme i tento rok. Budeme rádi, když přijdete či přiletíte v čarodějnickém kostýmu!!.

Pro děti budou od 14h do zapálení hranice připraveny kreativní i sportovní hry s tématikou čarodějnic a pro nejmenší čarodějnické omalovánky. Těšit se můžete třeba na let zručnosti čarodějnic na koštěti, budeme vyrábět čarodějnické amulety či zkoušet hbitost jazyka čarodějů a čarodějnic.

Za splněné úkoly v soutěžích jsou pro všechny soutěžící děti připraveny buřty k opékání na ohni zdarma. Vyhrává každý!

Zapálení hlavního ohně po 18:00 hodině. Na akci nebudou chybět jídla z našeho grilu, grilované klobásky a další občerstvení, které připraví kuchaři Restaurace-bobovka. Vstup a parkování zdarma.

Akce se koná v areálu Bobové dráhy, Praha 9 Prosek

Doporučte pálení čarodejnic přátelům na Facebook

Můžete se také stát našimi fanoušky na Facebooku. Facebookovou stránku restaurace na Bobové dráze najdete zde.

Fotogalerie z pálení čarodějnic v Praze na bobové dráze

Historicky první pálení čarodějnic na bobové dráze v Praze 9 na Proseku proběhly 30.4.2010. Pálení čarodějnic jsme připravili i na rok uplynulý. Obě čarodějnické akce byly zaměřeny hlavně pro rodiny s dětmi. Pro děti byly zajištěny soutěže, ve kterých vyhrávali špekáčky, které si pak opékali na malém ohni. Kolem 19 hodiny byl zapálen hlavní oheň a pravé čarodějnické rejdění začalo…. Celou fotogalerii z předchozích ročníků pálení čarodějnic najdete ve fotogalerii pálení čarodějnic

Čarodějnice Praha 2011 Čarodějnice Praha 2011 Čarodějnice Praha 2011 Čarodějnice Praha 2011 Čarodějnice Praha 2011 Čarodějnice Praha 2011 Pálení čarodějnic Praha Pálení čarodějnic Praha Pálení čarodějnic Praha Čarodějnice Čarodějnice Čarodějnice Čarodějnice

Pálení čarodějnic, trochu z historie…

Pálení čarodějnic (také Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května. Jedná se o velmi starý a dodnes živý lidový zvyk a zvláštní svátek. Tuto noc se lidé schází u zapálených ohňů a slaví příchod jara. Na některých místech se staví májka.
Noc z 30. dubna na 1. května byla pokládána za magickou. Svátek se původně pravděpodobně slavil o úplňku, jenž byl nejblíže dnu, nacházejícímu se přesně mezi jarní rovnodeností a letním slunovratem. Lidé věřili, že tuto noc se čarodějnice slétají na čarodějnický sabat a skutečně je tato noc jedním z největších pohanských svátků. Lidé také věřili například v otevírání různých jeskyní a podzemních slují, ve kterých se daly nalézt poklady. Hlavním úkolem tohoto starého lidového svátku byla oslava plodnosti.

Pálení čarodějnic na hranici

Na ochranu před čarodějnicemi (původně před zlými duchy a démony obecně, čarodějnice jsou až výsledkem inkvizičních procesů) se na vyvýšených místech zapalovaly ohně. Postupem času se z těchto ohňů stávalo pálení čarodějnic. Zapalovala se smolná košťata a vyhazovala se do výšky. Popel z těchto ohňů měl mít zvláštní moc pro zvýšení úrody. Někdy se rozhrnutým popelem vodil dobytek k zajištění plodnosti, jindy se přes oheň skákalo kvůli zajištění mládí a plodnosti.
Zvyky a tradice českých vesnic vychází přímo z pohanství, oslavy přírody byly silně ovlivněny křesťanstvím, které se snaží pohanství vykořenit.
Podobný svátek se slaví v mnoha jiných evropských zemích (Slovensko, Skotsko, Irsko, Wales, Švédsko, Finsko, Polsko, Německo). Různé země označují tento svátek různými jmény.

článek převzat z webu Wikipedie.cz

Partneři akce Čarodějnice Praha 2018

Čarodějnice Praha 2018, pálení čarodějnic Praha 2018, čarodějnice s dětmi Praha 2018

Nahoru

test

Český jazyk EnglishRestaurace na bobovce - Prosek

Restaurace Bobová dráha
Prosecká 36, Praha 9 – Prosek
www.restaurace-bobovka.cz
info@restpoint.cz