Velikonoce 2019 s dětmi v Praze

AKCI NA ROK 2019 PRO VÁS PŘIPRAVUJEME

I letos jsme pro vás a vaše ratolesti připravili zábavné odpoledne o Velikonoční neděli, 1. 4. 2018 v areálu Bobové dráhy na Proseku. Již tradičně je zajištěn program plný zábavy, soutěží a velikonočních tradic. Tým animátorů opět přichystal spoustu aktivit pro nejmenší, stejně tak i pro rodiče. A navíc při splnění 4 úkolů je připravena odměna ve formě volné jízdy na bobové dráze, který můžete využít ihned, a nebo si ho nechat a užít si jízdy i o několik měsíců později.

Po celou dobu budete moci využívat služeb restaurace, budou připraveny tradiční velikonoční speciality a samozřejmě i celý výběr z našeho jídelního lístku.

Termín akce Velikonoce s dětmi v Praze
Neděle 1. dubna 2018, od 10:00 do 16:30 hodin,
Bobová dráha, Prosecká 36, Praha 9 – kontakt

Leták akce 2018 “Velikonoce pro děti” ke stažení

Velikonoce pro děti 2018 Velikonoce pro děti 2018 Velikonoce pro děti 2018

Doporučte akci Velikonoce s dětmi přátelům na Facebook

Můžete se také stát našimi fanoušky na Facebooku. Facebookovou stránku restaurace na Bobové dráze najdete zde.

Něco o historii Velikonoc

Velikonoce či pascha jsouu nejvýznamnějším křesťanským svátkem {Katechizmus katolické církve čl.1166-1171}, který je oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. K tomu podle křesťanské víry došlo třetího dne po jeho ukřižování. Kristovo ukřižování se událo kolem roku 30 či 33 v blízkosti významného židovského svátku pesach, který je památkou vysvobození Izraelitů Mojžíšem z egyptského otroctví. V západní křesťanské tradici Velikonoce připadají na neděli po prvním jarním úplňku, tedy na měsíc březen či duben (viz. Výpočet data Velikonoc). Slovanský název svátku, Velikonoce, se vztahuje na “velkou noc”, v níž byl Kristus vzkříšen.
Nejstarším svědectvím o slavení křesťanských Velikonoc může být zmínka v listech apoštola Pavla (kolem roku 50). Nejstaršími mimobiblickými doklady jsou pak spory 2. století o datum slavení Velikonoc a Velikonoční homilii Melitona ze Sard z 2. století. Slavení Velikonoc se tedy v církvi objevilo velmi brzy a již od počátku je významově provázáno s židovskou oslavou Pesachu, jejíž prvky dodnes v sobě nese. Ježíšovo projití smrtí a vzkříšení křesťané chápají jako naplnění starozákonního obrazu přejití Izraelitů Rudým mořem při východu z Egypta. Oslava Velikonoc tradičně trvá celých padesát dní (tzv. velikonoční doba), které vrcholí svátkem Seslání Ducha svatého (letnice). První týden Velikonoc se nazývá velikonoční oktáv.
Lidové zvyklosti spojené s Velikonocemi se pochopitelně místně liší. Vzhledem k blízkosti křesťanských Velikonoc a jarní rovnodennosti mohou mít tyto tradice původ v pohanských oslavách příchodu jara.

uvedeno z webu Wikipedie.cz

Partneři Velikonoční akce pro děti

Mediální partner akce

Nahoru

test

Český jazyk EnglishRestaurace na bobovce - Prosek

Restaurace Bobová dráha
Prosecká 36, Praha 9 – Prosek
www.restaurace-bobovka.cz
info@restpoint.cz