Valentýnský večer 14.2.2018 s Valentýnským menu pro zamilované

Dali by jste si po adrenalinové jízdě v láskyplném objetí dobrou večeři? Pak využijte naší Valentýnské nabídky na prožití romantického večera. Jsou pro Vás připraveny speciální ceny na jízdné na bobové dráze za 30 Kč. Sleva na jízdy platí pouze při objednání Valentýnského menu. Společné jízdy pro páry, dvě speciální Valentýnská menu. Nepovedlo se Vám sehnat hlídání pro Vaše ratolesti, nevadí, připravíme Vám stůl pro 3-4 osoby.

Objednávky Valentýnského menu

Valentýnský večer na Bobové dráze se již stal tradiční Valentýnskou akcí. Proto jsme pro Vás i letos přichystali v naší restauraci tuto nabídku na Valentýnskou večeři se společnými jízdami na bobovce. Věříme, že se Vám předchozí Valentýnské večery v restauraci na bobové dráze líbily, dobře chutnaly a že to byl dobrý předkrm pro nadcházející večer…. A proto neváhejte a rezervujte si místa v restauraci. Počet míst restaurace je omezen. Rezervaci nám můžete poslat mailem na adresu restaurace nebo volejte do restaurace na tel. 739 571 276 pí. Jana Prejzová. Při rezervaci nám prosím nahlašte Vámi vybrané Valentýnské menu. Rezervace bereme do 12.2. Po tomto datu budou rezervace řešeny individuálně dle počtu objednaných menu.

Leták Valentýnské menu ke stažení

Na večeři můžete přijít i s přáteli. Dejte jim vědět o naší nabídce

Valentýnské menu I.

COUVERT
šlehané francouzské máslo s zjemněné Créme Fraiche s čerstvými bylinkami
domácí francouzská brioška

CAPPUCCINO Z ŘAPÍKATÉHO CELERU
z pečeným fenyklem a křupavým krevetovým chipsem

GRILOVANÁ CHOBOTNICE
marinovaná v čerstvém koriandru a domácí vinné redukci, podávaný s grilovanou baby zeleninou
a pečenými sladkými bramborami v pepřovém koření

MILLE FEUILLE
s pěnou ze šlehaného mascarpone a horkým jahodovým coulis

840 Kč za celé menu pro 2 osoby

Valentýnské menu II.

COUVERT
šlehané francouzské máslo zjemněné créme fraiche s čerstvými bylinkami
domácí francouzská brioška

TRHANÝ KACHNÍ RILLETES
podávaný na ořechovém chlebu s višňovým coulis a likérem peychauds a karamelizovaný kumquat

KRÁLIČÍ HŘBET SOUS VIDE
s omáčkou z červeného vína Chateauneuf du Pape, podávané s pečeným bramborami a zeleninou brunoisse

HOVĚZÍ WAGYU
grilované s lávovou solí a pepřem, podávané s roládou z hovězího rump steaku,
čerstvými blanšírovanými fazokami a čekankou se zeleninovým koláčem a vinnou pepřovou omáčkou

BAILYES PARFAIT
s čokoládovým mousse, griliášem a studenou mango omáčkou

1250 Kč za celé menu pro 2 osoby

V neposlední řadě k dobrému jídlu patří i dobré víno. V našem vinném lístku jsou pro Vás připravena vína česká i zahraniční.

Něco o historii svátku – Den svatého Valentýna

Svátek svatého Valentýna (zkráceně také Valentýn), se slaví v anglosaských zemích každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky. V poslední době se tento svátek šíří i v kontinentální Evropě, do určité míry z komerčních důvodů.

Svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do „urny lásky“ vloženy lístečky se jmény mladých dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho „miláčkem“ v následujícím roce.

Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14.února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

Tradice svátku sv. Valentýna byla obnovena v USA počátkem 20. století, když se Walter Scott, známý výrobce vánočních přáníček, ocitl na prahu bankrotu. Jako řešení vymyslel obnovu tradice sv. Valentýna, který se od roku 1907 slaví v USA. Jeho společnost do dvou let ztrojnásobila své zisky. Pokusů o zavedení tradice, při které by mohl Walter Scott prodávat svá přáníčka však bylo více. Nikoli všechny ale byly tak úspěšné jako tento. Například Den velké tmy jako oslava všech slepců se velké přízni netěšil (1902), a tak byl po dvou marných pokusech nakonec nadobro zrušen.

Článek o historii Den svatého Valentýna je čerpán z Wikipedie.cz

Nahoru

test

Český jazyk EnglishRestaurace na bobovce - Prosek

Restaurace Bobová dráha
Prosecká 36, Praha 9 – Prosek
www.restaurace-bobovka.cz
info@restpoint.cz