Prodej dřevěného uhlí

Nabízíme prodej kvalitního dřevěného uhlí z tvrdého dřeva. Námi nabízené dřevěné uhlí je vhodné pro grilování ve velkých grilech používaných v gastronomických provozech, ale i na běžné zahradní grilování. Toto uhlí naopak, díky větším kusům, lépe hoří a dobře ze zapaluje. Dřevěné uhlí je baleno v papírových pytlích o objemu 50 litrů, ca. 10 kg.

Podmínky prodeje dřevěného uhlí a služby

Dřevěné uhlí si můžete vyzvednout přímo u nás v restauraci na Bobové dráze. Minimální odběr je 1 pytel, ca. 10 kg. Pokud berete uhlí ve větším množství, můžeme Vám uhlí dovézt přímo k Vám.

Cena dřevěného uhlí, 1 pytel 212 Kč bez 15% DPH, 250 Kč s DPH
Doprava po Praze 500 Kč bez DPH

Něco o historii a výrobě dřevěného uhlí

Dřevěné uhlí je dřevo karbonizované za vysokých teplot bez přístupu vzduchu. Dříve se připravovalo v milířích, dnes v kovových karbonizérech.

Dřevěné uhlí bylo po dlouhou dobu základním zdrojem tepla pro kovářské výhně, hutě a další provozy, závislé na intenzivním zdroji tepla. Je také důležitou surovinou pro výrobu černého střelného prachu. Během 19. století bylo vytlačeno uhlím kamenným a dnes je užíváno jen zřídka (vytápění, provoz grilů, výroba střelného prachu pro historické zbraně).

Nahoru

test

Český jazyk EnglishRestaurace na bobovce - Prosek

Restaurace Bobová dráha
Prosecká 36, Praha 9 – Prosek
www.restaurace-bobovka.cz
info@restpoint.cz