Turistické cíle v okolí

ZOO Praha

Jedna z největších zoo v Evropě. V posledních letech prochází pražská zoo neustálými obměnami, které jsou užitečné jak zvířatů, tak návštěvníkům. Dá se říct, že návštěva pražské zoo je zárukou pěkně stráveného dne.
Webové stránky pražské zoo www.zoopraha.cz

Park Divoká Šárka

Přírodní rezervace Divoká Šárka se nachází na skalnatých úbočích Šáreckého potoka (mezi soutěskou Džbán a Čertovým mlýnem) a na stepích nad ním, zejména na jeho pravém břehu. Stepi potom přecházejí do rozsáhlého lesa, což tak vytváří jeden z nejrozsáhlejších pražských parků. Celý popis najdete ve wikipedii

Zobrazit Divokou Šárku na mapě

Park Stromovka

Park Stromovka v Praze 7 je největší svého druhu v Praze. Dějiny Stromovky se začaly psát roku 1268, kdy ji kníže Přemysl Otakar II. využíval jako královskou oboru. Park se otevřel veřejnosti v roce 1804 poté, co česká šlechta pozemek zachránila před naprostou zkázou – císařovna Marie Terezie totiž nakázala oboru vykácet a vypálit. V parku již nežijí lovní jeleni, ale zato tu najdeme cesty pro kolečkové brusle, romantické rybníčky, rozlehlé louky, několik kaváren a dokonce i konírnu. Stromovka je ideálním místem k nedělní procházce s rodinou a přáteli. Na hranicích parku se nachází pražská ZOO a také pražské výstaviště.

Zobrazit Stromovku na mapě

Koupaliště Divoká Šárka

Naše koupaliště se nachází v Šáreckém údolí zvaném Divoká Šárka. Údolí tvoří vysoké skály mezi nimiž protéká Šárecký potok, který Vás dovede až k nám. Máme zde dva bazény pro plavce, dětské brouzdaliště, menší tobogán, houpačky, skluzavky, trampolínu. Dále si zde můžete zahrát stolní tenis nebo také nohejbal, volejbal na uzavřeném hřišti. A také se občerstvit v našem občerstvení.

Webové stránky koupaliště Divoká Šárka

Zřícenina Baba

Zřícenina Baba se nachází na ostrohu na levé straně Vltavy v Praze-Dejvicích, nad Podbabou na kopci s názvem Na Babě (259 m n. m.). Od zříceniny je výhled na Troju, Bubeneč a Dejvice, zřícenina tvoří dominantu této části údolí. Celý popis a historii zříceniny Baba najdete ve wikipedii

Zobrazit zříceninu Baba na mapě

Nahoru

test

Český jazyk EnglishRestaurace na bobovce - Prosek

Restaurace Bobová dráha
Prosecká 36, Praha 9 – Prosek
www.restaurace-bobovka.cz
info@restpoint.cz