Jazzová kapela

Ve spolupráci s jazzovou kapelou Jazz In Flagranti nabízíme rozšíření zábavy při Vaší party u nás v restauraci na bobové dráze v Praze. Jazzová skupina vystupuje ve 4 blocích, vždy 45 minut.

Historie jazzové kapely Jazz In Flagranti

Kolem roku 1997 v období slunných odpoledních dnů vyráží kytarista Štěpán Měrka s narvanou šrajtoflí do hudebnin za účelem koupě kytarového komba. Jako prodavače potkává nezvykle ochotného Karla Chodoru, s nímž po několika nespoutaných jamech a asi 7 letech zakládá (tehdy ještě bezejmenné) kytarové duo, založené na repertoáru složeného převážně z jazzových standardů. Zpěvačka a houslistka Bára Klárová se přidává do kapely skrze svou silnou managerskou základnu a vše se rozjíždí na plné obrátky. Po několika vystoupeních do kapely přichází ostřílený harcovník kontrabasista Pavel Hradil a nepatrně zvedá věkový průměr souboru. Do dnešních dnů kapela odehrála více než 300 vystoupení.

Složení jazzové kapely Jazz In Flagranti

Bára Klárová – zpěv a housle

Bára je věčně zaneprázdněná nadšenkyně do všeho od fotografie, přes literaturu, film a divadlo až po vážnou muziku. Když na ni náhodou dolehne splín, vypíše se z něj do básniček, které by snad nikdo neměl číst a vymaluje do obrazů, které by nikdo neměl vidět. Naštěstí pro ni i pro čtenáře a galeristy je ale většinou dobře naladěná (housle i hlas ladí výhradně podle ucha). Nejvíc si užívá nehudební řádění po náročných koncertech a zkouškách, kdy se naplno vyplavují endorfiny a Bára může využít veškeré možnosti svého hlasového projevu. To je pak teprve tanec!

Štěpán Měrka – kytara

Je brilantní kytarista, nepřekonatelný na půdě vymýšlení a následném vydrnkávání nápaditých melodických sólíček. Na prvních pár pohledů působí trochu jako drsňák, ale je to hodnej kluk a vtipálek. Stydí se zpívat, ale to, co ve chvílích nepozornosti či opilosti z úst vypustil, by každopádně stálo za publikování. Občas trpí těžkými záchvaty flegmatismu kombinovanými s nekontrolovatelnými záchvaty smíchu – obojí nebezpečně nakažlivé. Záchvaty hudební inspirace a invence už bohužel tak nakažlivé nebývají – to musíme protrpět každý sám.

Karel Chodora – kytara

Zajišťuje kapele spolehlivou základnu, pravý domovský přístav klidu a jistoty. Nezřídka usměrňuje rozbouřené múzy ostatních nebo naopak provokuje aktivitu a burcuje nás z bohorovné nečinnosti až netečnosti. Když se ale nechá strhnout k řádění i on, tak to obvykle stojí za to. Píše vlastní songy a pěkně zpívá, určitě se můžeme těšit na jeho výraznější prosazení. Vnáší do hraní stabilitu a pohodu získanou pilným studiem psychologie a rozličných duchovních směrů, čímž se snaží infikovat ostatní. Je stále nepochopitelně dobře naladěn a úsměv z tváře odkládá pouze před spaním.

Pavel Hradil – kontrabas

Pavel je ostřílený (nyní i ostříhaný) matador. Zcestoval půlku světa a v mezipauze , kdy vyrazí zcestovat tu druhou, se usídlil v pražských Dejvicích a také v této kapele. Po světě posbíral slušnou zásobárnu fórků, které obvykle mutuje i do němčiny, kterou si osvojil během emigrantských let. Nemá rád komunisty a kšefty bez rautů. Zkrátka Der Gut Čechyše Chlapík!

Informace o jazzové kapele a jejich vystoupení jsou čerpány z webu Jazz In Flagranti

Fotogalerie z vystoupení jazzové skupiny

Jazzová kapela Praha Jazzová kapela Jazzový koncert

Nahoru

test

Český jazyk EnglishRestaurace na bobovce - Prosek

Restaurace Bobová dráha
Prosecká 36, Praha 9 – Prosek
www.restaurace-bobovka.cz
info@restpoint.cz