Velikonoce 2016 s dětmi v Praze

Velikonoce s dětmi na bobové dráze se stala již tradiční akcí, která vždy uspokojila všechny rodiny s dětmi, ale i ostatní návštěvníky. Opět je pro Vás nachystán den plný zábavy a her. Pokud nemáte program na Velikonoční neděli, přijďte Velikonoce 2016 prožít na Bobovou dráhu na Proseku! Letošní Velikonoční akce pro děti bude zpestřena novými soutěžemi a hrami pro děti.

Termín akce Velikonoce s dětmi v Praze
Neděle 27. března 2016, od 10:00 do 16:30 hodin,
Bobová dráha, Prosecká 36, Praha 9 – kontakt

Leták akce 2016 “Velikonoce pro děti” ke stažení

Velikonoce pro děti 2016 Velikonoce pro děti 2016 Velikonoce pro děti 2016

Velikonoční akce v Praze pro děti aneb Vykoleduj si jízdu

Nevíte kam vyrazit s dětmi v Praze o velikonočním víkendu? Na velikonoční neděli 27.3.2016 jsme pro Vaše děti připravili hry a soutěže, ve kterých se neztratí ani ti nejmenší.

Návštěvníci s dětmi zde najdou tradiční cíl výletu s dětmi za zábavou a dobrým pohoštěním v restauraci umístěné v areálu bobové dráhy. Na Bobové dráze budou připraveni animátoři, kteří zabaví předškolní i školou povinné ratolesti. Zapojit se samozřejmě mohou i rodiče. Připravili jsme velikonoční úkoly pro nejmenší, kteří rádi vybarvují či malují obrázky. Všichni budou moci ukázat svou šikovnost při různých hrách tematicky zaměřených právě na Velikonoce.

Děti, které splní 4 velikonoční úkoly dostanou jako dárek poukaz na jednu jízdu na Bobové dráze Prosek zdarma, který mohou využít hned nebo i několik měsíců později.

O nepřetržitou zábavu se postará i personál Restaurace na Bobové dráze, který připraví vynikající Velikonoční speciality pro děti i dospělé.

Doporučte akci Velikonoce s dětmi přátelům na Facebook

Můžete se také stát našimi fanoušky na Facebooku. Facebookovou stránku restaurace na Bobové dráze najdete zde.

Velikonoce pro děti na bobovce | Restaurace Bobová dráha | Praha 9 Prosek Velikonoce pro děti na bobovce | Restaurace Bobová dráha | Praha 9 Prosek Velikonoce pro děti na bobovce | Restaurace Bobová dráha | Praha 9 Prosek Velikonoce pro děti na bobovce | Restaurace Bobová dráha | Praha 9 Prosek

Více fotografií z loňské Velikonoční akce pro děti najdete ve fotogalerii.

Co připravili naši kuchaři…

Jak je již naším dobrým zvykem, naši kuchaři pro Vás nachystali speciální nabídku jídel a dobrůtek. Mimo tuto nabídku Vám bude k dispozici náš jídelní lístek.

Velikonoční menu

VELIKONOČNÍ ZELENINOVÝ SALÁT SE ZASTŘENÝM VEJCEM A UZENÝM PSTRUHEM
145 Kč

JARNÍ BYLINKOVÝ KRÉM S PEČENOU ŽEMLÍ
45 Kč

250G PEČENÁ ROLÁDA Z JARNÍHO KUŘÁTKA NA MÁSLE, S TRADIČNÍ ŽEMLOUVOU NÁDIVKOU S MLADÝMI LÍSTKY KOPŘIV, PODÁVANÉ S VAŘENÝMI ZÁMECKÝMI BRAMBŮRKAMI
195 Kč

DOMÁCÍ BISKUPSKÝ CHLEBÍČEK S KANDOVANÝM OVOCEM, HORKOU ČOKOLÁDOU A DOMÁCÍ ŠLEHAČKOU
69 Kč

Fotogalerie z loňské Velikonoční akce

Váháte? Podívejte se na fotografie z loňské Velikonoční akce pro děti.

Něco o historii Velikonoc

Velikonoce či pascha jsouu nejvýznamnějším křesťanským svátkem {Katechizmus katolické církve čl.1166-1171}, který je oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. K tomu podle křesťanské víry došlo třetího dne po jeho ukřižování. Kristovo ukřižování se událo kolem roku 30 či 33 v blízkosti významného židovského svátku pesach, který je památkou vysvobození Izraelitů Mojžíšem z egyptského otroctví. V západní křesťanské tradici Velikonoce připadají na neděli po prvním jarním úplňku, tedy na měsíc březen či duben (viz. Výpočet data Velikonoc). Slovanský název svátku, Velikonoce, se vztahuje na “velkou noc”, v níž byl Kristus vzkříšen.
Nejstarším svědectvím o slavení křesťanských Velikonoc může být zmínka v listech apoštola Pavla (kolem roku 50). Nejstaršími mimobiblickými doklady jsou pak spory 2. století o datum slavení Velikonoc a Velikonoční homilii Melitona ze Sard z 2. století. Slavení Velikonoc se tedy v církvi objevilo velmi brzy a již od počátku je významově provázáno s židovskou oslavou Pesachu, jejíž prvky dodnes v sobě nese. Ježíšovo projití smrtí a vzkříšení křesťané chápají jako naplnění starozákonního obrazu přejití Izraelitů Rudým mořem při východu z Egypta. Oslava Velikonoc tradičně trvá celých padesát dní (tzv. velikonoční doba), které vrcholí svátkem Seslání Ducha svatého (letnice). První týden Velikonoc se nazývá velikonoční oktáv.
Lidové zvyklosti spojené s Velikonocemi se pochopitelně místně liší. Vzhledem k blízkosti křesťanských Velikonoc a jarní rovnodennosti mohou mít tyto tradice původ v pohanských oslavách příchodu jara.

uvedeno z webu Wikipedie.cz

Partneři Velikonoční akce pro děti

Mediální partner akce

Nahoru

test

Český jazyk EnglishRestaurace na bobovce - Prosek

Restaurace Bobová dráha
Prosecká 36, Praha 9 – Prosek
www.restaurace-bobovka.cz
info@restpoint.cz