Valentýnský večer 2017 s Valentýnským menu pro zamilované

DETAILY AKCE PRO VÁS PŘIPRAVUJEME

Dali by jste si po adrenalinové jízdě v láskyplném objetí dobrou večeři? Pak využijte naší Valentýnské nabídky na prožití romantického večera. Jsou pro Vás připraveny speciální ceny na jízdné na bobové dráze aneb jezdíme za 30 Kč. Sleva na jízdy platí pouze při objednaní Valentýnského menu. Společné jízdy pro páry, a to nejen on + ona a dvě speciální Valentýnská menu servírovaná na společném talíři. Pokud se Vám nepovedlo sehnat hlídání pro Vaše ratolesti, nevadí. Připravíme Vám stůl pro 3-4 osoby a děti si mohou vybrat z našeho stálého zimního jídelního lístku.

Objednávky Valentýnského menu

Valentýnský večer na Bobové dráze se již stal tradiční Valentýnskou akcí. Proto jsme pro Vás i letos přichystali v naší restauraci tuto nabídku na Valentýnskou večeři se společnými jízdami na bobovce. Věříme, že se Vám předchozí Valentýnské večery v restauraci na bobové dráze líbily, dobře chutnaly a že to byl dobrý předkrm pro nadcházející večer…. A proto neváhejte a rezervujte si místa v restauraci. Počet míst restaurace je omezen. Rezervaci nám můžete poslat mailem na adresu restaurace nebo volejte do restaurace na tel. 739 571 276 pí. Jana Prejzová. Při rezervaci nám prosím nahlašte Vámi vybrané Valentýnské menu. Rezervace bereme do 11.2. Po tomto datu budou rezervace řešeny individuálně dle počtu objednaných menu. Jestliže se nemáte 14.2. čas a rádi byste naší nabídky využili, můžete Valentýnské menu čerpat od čtvrtka 11.2. do neděle 14.2.2016.

Leták Valentýnské menu ke stažení

Valentýn 2016 Praha Valentýn 2016 Praha Valentýn 2016 Praha

Na večeři můžete přijít i s přáteli. Dejte jim vědět o naší nabídce

Valentýnské menu I.

Avokádo se sušenou šunkou Jamón Seranno,
čerstvými jahodami a medovo-pomerančovým Vinnaigrette

Grilovaný filet z mořského vlka s glazírovanou limetou
podávaný s bramborovo-karotkovým pyré a křupavým cuketovým chipsem

Čokoládový fondant s malinovým coullis

690 Kč pro 2 osoby

Valentýnské menu II.

Carpaccio z mušlí Svatého Jakuba s pomerančovým octem a zázvorovým želé

Konfinované křepelčí stehýnko s domácím krupicovým nočkem
se silnou redukcí z červeného vína Mongravet Merlot

Pomalu pečená telecí svíčková do růžova ,
podávaná s gratinovanými bramborami s čerstvými bylinkami,
artyčokovou pěnou a silnou telecí omáčkou demi glacée

Pošírovaná hruška Williams v portském víně s vanilkovou Panna Cottou

890 Kč pro 2 osoby

V neposlední řadě k dobrému jídlu patří i dobré víno. V našem vinném lístku jsou pro Vás připravena vína česká i zahraniční.

Něco o historii svátku – Den svatého Valentýna

Svátek svatého Valentýna (zkráceně také Valentýn), se slaví v anglosaských zemích každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky. V poslední době se tento svátek šíří i v kontinentální Evropě, do určité míry z komerčních důvodů.

Svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do „urny lásky“ vloženy lístečky se jmény mladých dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho „miláčkem“ v následujícím roce.

Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14.února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

Tradice svátku sv. Valentýna byla obnovena v USA počátkem 20. století, když se Walter Scott, známý výrobce vánočních přáníček, ocitl na prahu bankrotu. Jako řešení vymyslel obnovu tradice sv. Valentýna, který se od roku 1907 slaví v USA. Jeho společnost do dvou let ztrojnásobila své zisky. Pokusů o zavedení tradice, při které by mohl Walter Scott prodávat svá přáníčka však bylo více. Nikoli všechny ale byly tak úspěšné jako tento. Například Den velké tmy jako oslava všech slepců se velké přízni netěšil (1902), a tak byl po dvou marných pokusech nakonec nadobro zrušen.

Článek o historii Den svatého Valentýna je čerpán z Wikipedie.cz

Nahoru

test

Český jazyk EnglishRestaurace na bobovce - Prosek

Restaurace Bobová dráha
Prosecká 36, Praha 9 – Prosek
www.restaurace-bobovka.cz
info@restpoint.cz